Wordpress

WordPress Sorunları ve çözüm yolları

WordPress sorunları pek çok kullanıcının yaygın olarak karşılaştığı sorunlardan oluşur. Bu platform, kullanıcıların herhangi bir kodlama bilgisi olmadan web siteleri oluşturmasına olanak tanıyan açık kaynaklı bir yazılımdır. Ancak en gelişmiş web içerik yöneticilerinden biri olmasına rağmen çalışırken bazı hatalarla karşılaşmanız da olasıdır. Bu açıdan WordPress sorunları ile karşılaştığınızda neler yapacağınızı bilmeniz gerekir.

Maksimum Dosya Boyutu Limiti

Eklentileri yüklediğinizde veya büyük resimler, videolar veya ses dosyaları indirirken bu hatayı almanız mümkündür. Bu durumda, indirilebilecek maksimum dosya boyutu sınırını artırmanız gerekir. Bu sayede karşılaştığınız bu sorun kolay bir şekilde ortadan kalkar.

Beyaz Sayfa Hatası

Beyaz sayfa hatası alırsanız, bunun nedeni sunucunun yanlış yapılandırılması veya belleğin dolu olmasından kaynaklanır. Yüklemiş olduğunuz eklentiler ve seçtiğiniz tema nedeniyle de bu sorun ile karşılaşmanız mümkündür. Bunlardan hangisinin soruna neden olduğunu bulmak için wpconfing.php adlı bir dosyaya bazı kodlar yapıştırmanız gerekir.

Syntax Error Hatası

Programlama dilinizin kurallarına uymazsanız bu hata ile karşılaşırsınız. Bu WordPress sorunları çözümü için ise hata kodunun olduğu satırı bulup gerekli değişiklikleri yapmanız gerekir. Bu sayede sözdizim hatası ortadan kalkacaktır.

Temporary Folder Lost Hatası

En yaygın WordPress hataları ilgili sorunlardan biri olan temporary folder lost hatası, site eklentilerini, resimlerini veya temalarını indirmenizi ve güncellemenizi engeller. Hatadan kurtulmak için geçici bir dizin oluşturmanız, FTP üzerinden erişmeniz ve wpconfig.php dosyasını düzenlemeniz gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu